Narty | Hotel Redyk Ski&Relax

Newsletter

Kamera

Narty

Narty to zabawa oraz rekreacja. Góry magnetyzują nie tylko amatorów pieszych i rowerowych wędrówek, ale zimą także narciarzy. Tatry i Podhale to wspaniała zimowa kraina, która każdego roku przyciąga wielu miłośników białego szaleństwa. Każdy niezależnie od wieku i umiejętności znajdzie coś dla siebie.

Najbardziej popularną formą spędzania wolnego czasu jest korzystanie ze stoków narciarskich. W okolicy naszego ośrodka znajdują się liczne wyciągi i stacje narciarskie o różnym stopniu trudności.

W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Redyk działają 3 wyciągi orczykowe idealne dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Są one sztucznie naśnieżane, oświetlone oraz ubijane ratrakiem. Przy wyciągach znajduje się wypożyczalnia sprzętu, serwis oraz szkółka narciarska. Co bardzo ważne – wybierając się na któryś z wymienionych wyciągów, wystarczy wyjść z hotelu bez konieczności dojeżdżania jakimkolwiek środkiem transportu.

Wyciągiem godnym polecenia jest nowopowstała stacja narciarska SkiSuche znajdująca się niespełna 2 km od naszego hotelu. Na narciarzy czekają tam 3 trasy o długości 950 m oraz nowoczesny czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. Średnie nachylenie stoku wynosi 20% a różnica wzniesień to 130 m.

Kolejną stacją narciarską znajdującą się w bliskiej odległości (ok. 4 km) od naszego hotelu jest Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda. Jest to stok o dosyć dużym stopniu trudności, posiadający kilka tras zjazdowych, gdzie latem czynna jest też trasa rowerowa prowadząca ze szczytu pod dolną stację kolejki. Na terenie ośrodka znajduje się czteroosobowa kolej krzesełkowa oraz wyciągi orczykowe. Długość stoku wynosi ok. 1000 m Trasa posiada homologację FIS.

Bardzo popularną i znaną licznej rzeszy adeptów sportów zimowych jest kolej krzesełkowa na Polanie Szymoszkowej. Górna stacja znajduje się w odległości ok. 6 km od naszego hotelu. Dla narciarzy i snowboardzistów dostępne są dwie koleje linowe. Duża kolej sześcioosobowa, biegnąca na szczyt Gubałówki, to propozycja dla wprawnych w zjeździe oraz turystów żądnych widoków. Mniejsza kolej, biegnąca do połowy stoku, to idealna propozycja dla początkujących narciarzy. Długość tras to odpowiednio – ok. 1300 m i 360 m.

W odległości ok.12 km od hotelu Redyk Ski&Relax*** zlokalizowana jest Stacja Narciarska Małe Ciche. Znajduje się tu nowoczesna czteroosobowa, wyprzęgana kolej krzesełkowa o długości 1250 m, oraz dwa wyciągi orczykowe. Jest to trasa o średnim stopniu trudności.

Następnym punktem na trasie wyciągów narciarskich jest Stacja Narciarska Witów-Ski z czteroosobową koleją krzesełkową i trasą o długości poniżej 1000 m. Stacja znajduje się w odległości 20 km od hotelu.

Warte zauważenia są też wyciągi w Jurgowie czy Czarnej Górze. Oprócz walorów takich jak dobrze przygotowane trasy zjazdowe, piękna panorama Tatr, bardzo dobrze prosperująca infrastruktura zimowa, turystów przyciąga też bliska odległość do granicy słowackiej. Od Zębu wyciągi te są oddalone ok. 20 km.

Nie sposób pominąć największego kompleksu narciarskiego na Podhalu jakim jest Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Posiada ona dużą liczbę tras zjazdowych o wszystkich poziomach trudności. Znajdziemy tam kolej linową sześcioosobową, z osłonami przeciwwietrznymi, podgrzewanymi siedzeniami oraz kilka innych kolei linowych, wyciągów orczykowych oraz talerzykowych. Trasy zostały tak wytyczone aby mogli korzystać z nich narciarze i snowboardziści posiadający różne umiejętności jazdy. Najdłuższa z tras ma 1380 m długości. Odległość do Białki Tatrzańskiej wynosi ok. 20 km.

Najbardziej znaną stacją narciarską w Polsce jest Kasprowy Wierch. Jest to jedyna stacja w Polsce o charakterze alpejskim. Podstawowym sposobem dostania się na Świętą Górę Narciarzy jest kolej linowa, której stacja początkowa znajduje się w Kuźnicach. Z Kasprowego Wierchu prowadzą dwie podstawowe trasy narciarskie: Trasa Goryczkowa i Trasa Gąsienicowa (posiada homologację FIS). Trasy te mają przedłużenia (Nartostrada Gąsienicowa i Nartostrada Goryczkowa) umożliwiające zjazd na nartach aż do Kuźnic. Długość wyciągu w Kotle Gąsienicowym wynosi 1180 m a jego przewyższenie 352 m. Trasa w Kotle Goryczkowym, łącznie z nartostradą biegnącą do Kuźnic ma różnicę poziomów 950 m i liczy 8 km. Na Kasprowym Wierchu możemy jeździć od grudnia do maja.

Na Podhalu możemy również uprawiać narciarstwo biegowe. Polecamy profesjonalnie przygotowane trasy biegowe znajdujące się między innymi: w rejonie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej, na Chotarzu lub na terenie Ośrodka Biatlonowego Kiry w Kościelisku.

Dla osób kochających góry i tatrzańską przyrodę polecamy wycieczki skiturowe. Na Podhalu jest wiele tras spacerowo-widokowych doskonale nadających się do rozpoczęcia przygody z tą formą spędzania czasu w górach. Po opanowaniu techniki chodzenia na fokach można wyruszyć na wyprawy w wyższe partie gór. Polecamy wyprawy indywidualne lub w małych grupach pod okiem instruktora. Skialpinizm można uprawiać w Tatrach od połowy listopada do połowy maja.

Z myślą o narciarzach, którzy przyjeżdżają do naszego hotelu przygotowaliśmy specjalne pomieszczenie do przechowywania nart i suszenia butów.

Narciarstwo to przede wszystkim jedna z przyjemności, na którą nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno.

Schowaj treść Do góry
Pokaż treść
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij