Wakacje w górach z dzieckiem i nie tylko | Redyk Ski&Relax

Newsletter

Kamera

Wakacje w górach z dzieckiem i nie tylko

Planujesz wakacje w górach? Zapraszamy do Hotelu Redyk!

Tatry są atrakcyjnym miejscem na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku. Latem warto tu przyjechać aby sprawdzić swoje siły na szlakach i zdobyć piękne szczyty, zimą z kolei można spróbować swoich sił na licznych stokach narciarskich. Warto zaplanować tutaj fantastyczne wakacje z dzieckiem, podczas których pozna kulturę góralską i region Podhala. Oprócz tego można zdecydować się na romantyczny wyjazd we dwoje, lub wyprawę ze znajomymi. Tak naprawdę mamy w Zakopanem i okolicy niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu w każdą pogodę i o każdej porze roku. Zapraszamy do poznania lokalnych atrakcji podczas wakacji w górach!

Poznaj naszą wakacyjną ofertę ze wszystkimi szczegółami na podstronie z ofertą wakacyjną.

Wakacje w górach z dzieckiem

Planując rodzinny wyjazd warto dobrze się przygotować. Najpierw warto sprawdzić, jakie atrakcje interesują nas w okolicy Hotelu Redyk oraz Zakopanego. Z pewnością warto zdecydować się na wejście lub wjazd na Gubałówkę, która dla wielu maluchów może być świetnym pierwszym kontaktem z górami. Na górze czeka wiele atrakcji, w tym kolejka grawitacyjna z której można podziwiać widoki z każdej możliwej strony podczas krętego zjazdu. Poza tym oczywiście warto udać się z dziećmi na Krupówki, które nadal są centrum turystycznym Zakopanego i stanowią nie lada atrakcję dla turystów z kraju i zagranicy. Wakacje w górach z dzieckiem nie mogą przecież obyć się bez tradycyjnego oscypka czy tradycyjnego obiadu z widokiem na górskie szczyty! Oprócz tego warto wspomnieć o ciekawych muzeach, jak chociażby regionalne Muzeum Tatrzańskie, czy Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba. To łączy przyjemne z pożytecznym, bo eksponaty są ciekawe i pozwalają najmłodszym na eksplorację różnych zagadnień z zakresu miejscowej kultury i przyrody. 

Podróżując w góry z dzieckiem w nieco starszym wieku, warto zaplanować wyprawy na łatwe szlaki górskie, które stanowią większe wyzwanie niż Gubałówka. Do takich należy między innymi Nosal, na który prowadzi łatwa i naprawdę krótka trasa, która nagradza na koniec pięknymi widokami na dalsze szczyty. Dla chętnych na spotkanie z owcami i miłośników lokalnych serów świetnym wyborem będzie też trasa na Rusinową Polanę. Tutaj mamy do wyboru szlak zielony i niebieski, a więc znów możemy zdecydować się na wyprawę z dziećmi - z pewnością będą zachwycone spotkaniem z owieczkami na wypasie! Rodzinny spacer można również zaplanować do Doliny Kościeliskiej, która jest trasą popularną i bardzo urokliwą. Wybierając się na szlak przede wszystkim trzeba pomyśleć o możliwościach wszystkich członków rodziny. Wakacje w górach z dziećmi będą najbardziej udane wtedy, gdy dopasujemy nasze plany do możliwości i kondycji małych nóżek. 

Dla starszych miłośników gór

Dorośli podrózujący bez małych dzieci mogą sobie pozwolić na dalsze wyprawy i zdobywanie wyższych szczytów. Kasprowy Wierch czy Giewont to obowiązkowe punkty wyprawy w Tatry i warto choć raz przebyć te trasy na własnych nogach, bez korzystania z kolejki linowej. Warto też pomyśleć o relaksie po godzinach aktywności na szlakach - w Hotelu Redyk można skorzystać ze strefy relaksu, w której mięśnie rozgrzeje przytulna sauna, a energii doda pyszny posiłek w naszej restauracji. W ten sposób wyjazd na wakacje w górach będzie pełen wrażeń i przyjemności, które będzie można wspominać aż do następnego wyjazdu. Zapraszamy!

Schowaj treść Do góry
Pokaż treść
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij