Rower | Hotel Redyk Ski&Relax

Newsletter

Kamera

Rower

Podhale to dobre miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Piękne widoki, otaczająca przyroda, malownicze góralskie wioski, zachęcają do tej formy aktywności. Uroki naszej okolicy docenili również organizatorzy międzynarodowego wyścigu kolarskiego Tour De Pologne, którego trasa corocznie prowadzi przez Ząb, tuż obok naszego hotelu.

Dla amatorów rowerowych wycieczek polecamy następujące trasy:

1. Trasa górska Kościelisko - Dolina Chochołowska

Długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 250 m, trasa trudna.

Początek w Kirach u wylotu Doliny Kościeliskiej. Jedziemy drogą w stronę Czarnego Dunajca. W przysiółku Roztoki skręcamy w lewo do Doliny Chochołowskiej. Przez Siwą Polanę, asfaltową drogą dojeżdżamy do Hucisk. Dalej pod górę kamienistą drogą na Polanę Chochołowską cały czas przez Tatrzański Park Narodowy. Po drodze Niżnia i Wyżnia Brama Chochołowska i Wywierzysko Chochołowskie. Powrót tą samą drogą do Roztok. W Roztokach skręcamy w prawo i zaraz w lewo, przez most na Kirowej Wodzie, szutrową drogą dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Dalej w prawo do przysiółka Groń, gdzie skręcamy w prawo i obok stadionu biatlonowego dojeżdżamy do Kir.

Czytaj więcej »

2. Trasa górska Zakopane - Witów - Dzianisz

Długość trasy 30 km, czas przejazdu 3,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.

Początek na parkingu na Polanie Szymoszkowej. Jedziemy za znakami przez wieś Kościelisko. W przysiółku Roztoki w prawo przez las szutrową drogą wjeżdżamy na polanę Płazówka. Tu warto odpocząć patrząc na otoczenie Doliny Chochołowskiej. Na polanie kilka domów i urocza kapliczka. Dalej przez Witów jedziemy asfaltową dróżką do wsi Dzianisz i dalej pod górę na Gubałówkę- 1123 m. Trudy podjazdu rekompensuje wspaniały widok na Zakopane i Tatry. Zjeżdżamy drogą do Kościelisk i dalej do Zakopanego.

Czytaj więcej »

3. Trasa górska Ząb - Bachledówka - Gubalówka

Długość trasy 35 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.

Długość trasy 35 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy we wsi Ząb. Z Zębu jedziemy na południe na Furmanową i Gubałówkę. Cały czas piękny widok na Tatry i Zakopane. Z Gubałówki przez przysiółek Słodyczki zjeżdżamy do wsi Nowe Bystre i dalej wąską dróżką asfaltową na Bachledówkę, gdzie wielokrotnie przebywał biskup Karol Wojtyła. Piękna panorama na Tatry i Podhale. Widzimy Pisko, Babią Górę, Gorce z Turbaczem i całą grań Tatr. Dalej jedziemy przez Czerwienne do Zębu.

Czytaj więcej »

4. Trasa rowerowa Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska

Długość 20 km, czas przejazdu 2,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.

Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy. Jedziemy przez wieś i dalej przez most na Białym Dunajcu do wsi Gliczarów Dolny. Wąską, asfaltową drogą stromo pod górę do Gliczarowa Górnego. Przed nami wieś Bukowina Tatrzańska i wspaniały widok na Tatry. Tutaj skręcamy w lewo i asfaltową dróżką dojeżdżamy do przysiółka Zimni, dalej szturmową drogą jedziemy na północ grzbietem między Leśnicą a Gliczarowem. Widok jak z bajki na Tatry i Podhale. Polną droga dojeżdżamy do Gliczarowa Dolnego i dalej do Białego Dunajca.

Czytaj więcej »

5. Trasa górska Biały Dunajec - Stołowe

Długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.

Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy, dalej przez wieś, skręcamy do Gliczarowa Górnego. Jedziemy asfaltową drogą stromo pod górę do przysiółka Janasówka. Na wzniesieniu rozpościerają się wspaniałe widoki na Tatry. Jedziemy w prawo do przysiółka Stołowe i dalej w dół asfaltową dróżką do potoku Świdrowego. Następnie polną drożyną na ulicę Skupniową w Białym Dunajcu.

Czytaj więcej »

6. Trasa górska Białka - Droga Królewska - Czarna Góra

Długość 30 km, czas przejazdu 3,5 godz., różnica wzniesień 280 m, trasa trudna.

Początek trasy w Białce Tatrzańskiej. Przez Białkę dojeżdżamy do spiskiej już wsi Trybsz, gdzie znajduje się drewniany kościółek z najstarszą polichromią z motywem tatrzańskim. Dalej przez wieś Czarna Góra do Bukowiny Tatrzańskiej. Przez przysiółek Rusiński i Głodowski Wierch dojeżdżamy do Gliczarowa Górnego, a dalej szutrową drogą, grzbietem między Leśnicą a Białką Tatrzańską dojeżdżamy do Kotelnicy. Odcinek ten nazywany jest "Drogą Królewską" gdyż jak głosi historia, to tędy wracało wojsko Jana III Sobieskiego z Odsieczy na Wiedeń w 1683 r. Następnie przy górnej stacji kolejki zjeżdżamy do Białki Tatrzańskiej.

Czytaj więcej »

7. Trasa górska Małe Ciche - Tarasówka

Długość trasy 16 km, czas przejazdu 2 godz., różnica wzniesień 230 m, trasa trudna.

Początek trasy we wsi Małe Ciche. Jedziemy przez wieś do połączenia z drogą Oswalda Balzera na Wierch Poroniec. Tu w lewo na Polanę Zgorzelisko i dalej drogą leśną na Tarasówkę, znaną ze Święta Bacowskiego. Cały czas piękne widoki. Z Tarasówki stromy zjazd polną drogą do Małego Cichego.

Czytaj więcej »

8. Trasa górska Bukowina Tatrzańska - Czarna Góra - Leśnica

Długość trasy 40 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.

Początek trasy w Bukowinie Tatrzańskiej przy Urzędzie Gminy. Jedziemy asfaltową drogą do wsi Czarna Góra położonej już na Spiszu. Dalej przez Trybsz do Leśnicy i przez wieś pod górę do Bukowiny Tatrzańskiej. Na tym odcinku trasy rozprzestrzeniają się przepiękne widoki na Tatry. Następnie przez Rusiński Wierch zjeżdżamy pod Urząd Gminy.

Czytaj więcej »

9. Trasa downhillowa na Harendzie

Harenda stała się ciekawym punktem dla rowerzystów. Każdy fan dwóch kółek może wybrać się na wycieczkę po trasach spacerowych.

Na tych, którzy lubią adrenalinę czeka trasa downhill'owa. Przez cały sezon jest zabezpieczona materacami i oznakowana. Jeśli ktoś nie lubi jeździć pod górę, może skorzystać z kolei krzesełkowej przystosowanej do przewozu rowerów. Na Harendzie znajduje sie też wypożyczalnia rowerów.

Źródło: Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

Czytaj więcej »

10. Turystyka rowerowa w Tatrzańskim Parku Narodowym

Turystykę rowerową w Tatrzańskim Parku Narodowym można uprawiać tylko na udostępnionych do tego celu szlakach lub drogach. Większość udostępnionych tras to jednocześnie szlaki turystyczne lub drogi publiczne. Tylko bardzo krótkie odcinki są udostępnione wyłącznie dla rowerzystów.

W Tatrzańskim Parku Narodowym wyznaczone zostały następujące trasy rowerowe:

  • Dolina Chochołowska: Siwa Polana - schronisko na Polanie Chochołowskiej
  • Kuźnice - schronisko na Polanie Kalatówki
  • Brzeziny, Dolina Suchej Wody – schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej
  • Małe Ciche – Zazadnia –  Wierch Poroniec – Zgorzelisko – Tarasówka

Ośrodek Usług Hotelarskich Redyk jest certyfikowanym ośrodkiem "Przyjaznym Rowerom". Znajduje się na Bursztynowym Szlaku Greenways łączącym Węgry, Słowację i Polskę . W ośrodku jest możliwość przechowania rowerów lub ich wypożyczenia.

Czytaj więcej »
Schowaj treść Do góry
Pokaż treść
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij