Wakacje w górach z dzieckiem i nie tylko | Redyk Ski&Relax

Newsletter

Kamera

Wakacje w górach z dzieckiem i nie tylko

Planujesz wakacje w górach? Zapraszamy do Hotelu Redyk!

Tatry są atrakcyjnym miejscem na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku. Latem warto tu przyjechać aby sprawdzić swoje siły na szlakach i zdobyć piękne szczyty, zimą z kolei można spróbować swoich sił na licznych stokach narciarskich. Warto zaplanować tutaj fantastyczne wakacje z dzieckiem, podczas których pozna kulturę góralską i region Podhala. Oprócz tego można zdecydować się na romantyczny wyjazd we dwoje, lub wyprawę ze znajomymi. Tak naprawdę mamy w Zakopanem i okolicy niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu w każdą pogodę i o każdej porze roku. Zapraszamy do poznania lokalnych atrakcji podczas wakacji w górach!

Poznaj naszą wakacyjną ofertę ze wszystkimi szczegółami na podstronie z ofertą wakacyjną.

Wakacje w górach z dzieckiem

Planując rodzinny wyjazd warto dobrze się przygotować. Najpierw warto sprawdzić, jakie atrakcje interesują nas w okolicy Hotelu Redyk oraz Zakopanego. Z pewnością warto zdecydować się na wejście lub wjazd na Gubałówkę, która dla wielu maluchów może być świetnym pierwszym kontaktem z górami. Na górze czeka wiele atrakcji, w tym kolejka grawitacyjna z której można podziwiać widoki z każdej możliwej strony podczas krętego zjazdu. Poza tym oczywiście warto udać się z dziećmi na Krupówki, które nadal są centrum turystycznym Zakopanego i stanowią nie lada atrakcję dla turystów z kraju i zagranicy. Wakacje w górach z dzieckiem nie mogą przecież obyć się bez tradycyjnego oscypka czy tradycyjnego obiadu z widokiem na górskie szczyty! Oprócz tego warto wspomnieć o ciekawych muzeach, jak chociażby regionalne Muzeum Tatrzańskie, czy Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba. To łączy przyjemne z pożytecznym, bo eksponaty są ciekawe i pozwalają najmłodszym na eksplorację różnych zagadnień z zakresu miejscowej kultury i przyrody. 

Podróżując w góry z dzieckiem w nieco starszym wieku, warto zaplanować wyprawy na łatwe szlaki górskie, które stanowią większe wyzwanie niż Gubałówka. Do takich należy między innymi Nosal, na który prowadzi łatwa i naprawdę krótka trasa, która nagradza na koniec pięknymi widokami na dalsze szczyty. Dla chętnych na spotkanie z owcami i miłośników lokalnych serów świetnym wyborem będzie też trasa na Rusinową Polanę. Tutaj mamy do wyboru szlak zielony i niebieski, a więc znów możemy zdecydować się na wyprawę z dziećmi - z pewnością będą zachwycone spotkaniem z owieczkami na wypasie! Rodzinny spacer można również zaplanować do Doliny Kościeliskiej, która jest trasą popularną i bardzo urokliwą. Wybierając się na szlak przede wszystkim trzeba pomyśleć o możliwościach wszystkich członków rodziny. Wakacje w górach z dziećmi będą najbardziej udane wtedy, gdy dopasujemy nasze plany do możliwości i kondycji małych nóżek. 

Dla starszych miłośników gór

Dorośli podrózujący bez małych dzieci mogą sobie pozwolić na dalsze wyprawy i zdobywanie wyższych szczytów. Kasprowy Wierch czy Giewont to obowiązkowe punkty wyprawy w Tatry i warto choć raz przebyć te trasy na własnych nogach, bez korzystania z kolejki linowej. Warto też pomyśleć o relaksie po godzinach aktywności na szlakach - w Hotelu Redyk można skorzystać ze strefy relaksu, w której mięśnie rozgrzeje przytulna sauna, a energii doda pyszny posiłek w naszej restauracji. W ten sposób wyjazd na wakacje w górach będzie pełen wrażeń i przyjemności, które będzie można wspominać aż do następnego wyjazdu. Zapraszamy!

Hide text Up
Show text
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy

OK, close