Tatry i Zakopane | Hotel Redyk Ski&Relax

Newsletter

Kamera

Tatry i Zakopane

Zakopane to 30 tysięczne miasto leżące w Kotlinie Zakopiańskiej. Położone u stóp Tatr, na wysokości 830 m n.p.m., jest jednym z większych kurortów rekreacyjnych i wypoczynkowych w Europie. Stanowi główną w Polsce bazę sportów górskich i stolicę polskiego narciarstwa.

Nigdzie w Polsce nie ma takiego miejsca jak Zakopane, z którego rano można wyruszyć na wspaniałą górską wyprawę, po południu wybrać jedno z licznych muzeów, a wieczorem spacerować Krupówkami lub obejrzeć doskonałą sztukę teatralną w Teatrze Witkacego.

Tatry mają do zaoferowania wspaniałą przyrodę, chronioną przez Tatrzański Park Narodowy i uznaną za światowe dziedzictwo natury (rezerwat biosfery). To jedyne góry w Polsce o charakterze alpejskim.

Zimą do dyspozycji narciarzy są liczne wyciągi - od łatwych do wymagających znacznych umiejętności i pozwalających na sprawdzenie swojej formy (np. wyciąg na Kasprowym Wierchu).

Latem można wybrać jeden z licznych szlaków spacerowych lub górskich. Można też wjechać koleją linową na Kasprowy Wierch, kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch lub koleją linowo-terenową na Gubałówkę.

Będąc w Zakopanem można zażyć kąpieli w Aquaparku na Antałówce, gdzie znajdują się baseny geotermalne lub popływać na basenie w Centralnym Ośrodku Sportu. Można również wybrać się na kąpielisko na Polanie Szymoszkowej z pięknym widokiem na Tatry.

Niedaleko Centralnego Ośrodka Sportu znajdują się skocznie narciarskie: Wielka Krokiew, Średnia Skocznia i Mała Skocznia, na których bardzo często można zobaczyć trenujących skoczków narciarskich - zimą na śniegu, a latem na igelicie.

Kolejną atrakcją miasta są liczne zabytki. Należą do nich m.in. zlokalizowane przy ul. Kościeliskiej: drewniany kościół z 1847 roku, stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku, zagrody góralskie z XIX w.

Zakopane jest miejscem organizacji wielu imprez sportowych i kulturalnych, m.in. Pucharu Świata w skokach narciarskich, Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej, Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Zakopane od przeszło 100 lat robi wielką karierę miejscowości o niepowtarzalnej atmosferze. Przyjeżdżali i przyjeżdżają tu artyści i politycy, ludzie kultury i nauki dla poratowania zdrowia, pięknych widoków, wysiłku fizycznego, nieprzemijającej mody na Zakopane.

Schowaj treść Do góry
Pokaż treść
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij