Region | Hotel Redyk Ski&Relax

Newsletter

Kamera

Region

Południowa Małopolska to niezwykle atrakcyjny region górski łączący w sobie 3 krainy geograficzno-historyczno-etnograficzne: Podhale, Spisz i Orawę. Znajdują się tutaj 4 parki narodowe zajmujące łączną powierzchnię 32 275 ha. Są to: Tatrzański Park Narodowy, Babiogórski Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Pieniński Park Narodowy. Obszary te wyróżniają się szczególnymi walorami przyrodniczymi, złożonością biologiczną oraz wysoką atrakcyjnością krajobrazu. Wyznaczono na nich wiele szlaków turystycznych oraz ścieżek dydaktycznych umożliwiających podziwianie piękna i różnorodności otaczającej nas przyrody. Szczególnie znane i popularne są wycieczki na Kasprowy Wierch czy do Morskiego Oka w Tatrach, Babią Górę w Beskidach, Turbacz w Gorcach lub na Trzy Korony w Pieninach.

Nasz region to tereny doskonale nadające się do uprawiania sportów letnich i zimowych. Liczne wyciągi narciarskie, trasy rowerowe, spływy kajakowe z pewnością korzystnie wpłyną na kondycję osób pragnących aktywnie spędzić czas.

Bogate zasoby geotermalne naszych ziem przyczyniły się do powstania wielu basenów termalnych, z których możemy korzystać przez cały rok. Woda z wnętrza zmieni doskonale wpływa na organizm człowieka i wspomaga leczenie wielu schorzeń.

Atrakcyjność kulturowo-historyczną tego obszaru możemy zobaczyć zwiedzając najstarsze miasto regionu - Nowy Targ, zwany również stolicą Podhala. Słynie on z cotygodniowych jarmarków, na które zjeżdża się ludność z całej okolicy. Z Nowego Targu możemy udać się do Ludźmierza, najstarszej wioski na Podhalu. Słynie ona z Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej Królowej Podhala - od wielu wieków miejsce kultu i pielgrzymek górali. Co roku odbywa się tam Święto Bacowskie, na którym ma miejsce uroczyste poświęcenie baców i owiec.

Wartymi odwiedzenia są również skansen w Chochołowie, gdzie możemy zobaczyć stare, drewniane, góralskie chaty czy Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. Dowiemy się w nim jak w trudnych warunkach klimatycznych radziła sobie ludność zamieszkująca niegdyś nasz region.

Najbardziej znanym miastem regionu jest Zakopane - Zimowa Stolica Polski. To miasto wielu zabytków architektonicznych oraz dużych imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych. Zakopane to punkt wypadowy na liczne szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Popularną atrakcją naszego regionu jest spływ Przełomem Dunajca. Jest to bardzo malownicza wycieczka, na której płyniemy tratwami jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych kontynentu.

Schowaj treść Do góry
Pokaż treść
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij